Kalıphane

Kalıp üretiminde gerekli her türlü üst düzey ekipmanı bünyesinde bulunduran SOM A.S., kalıplarının % 85 ‘lik bölümünü kendi bünyesinde üretmektedir. Üretilmesi güç, zor parçaların üretimi konusundaki yeteneği ile iddialı bir soğuk şekillendirme üreticisi olarak adından söz ettirmektedir.

elektro erezyonkalıphane stok alanı

350 çeşit farklı tip ürün için kalığ stoğu bulunmakta olan kalıphanemizde, stok ve kalıp performansı , ‘’ERP Kurumsal Kaynak Yönetimi Programı’’ ile sistemli olarak takip edilmektedir. Performansının düşük olduğu tespit edilen kalıplar, Ar- Ge departmanı tarafından incelenerek, performans iyileştirmeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda, Atılım Üniversitesi Bünyesinde oluşturulan ve kurucu üyesi olduğumuz‘ Mükemmeliyet Merkezi ‘’ ile koordineli çalışmalar yürüterek,

Soğuk dövme ürün similasyonu

  • Bilgiye dayalı üretim teknolojisinin gerçekleştirilmesi,
  • Artı değeri yüksek ürünlerin üretilmesi,
  • Yeni ve ileri malzemeler ile üretim,
  • Verimliliğin artırılması,
  • Mini ve mikro boyutlarda  ürünlerin geliştirilmesi,
  • Hızlı ürün geliştirilmesi konularında bilimsel düzeyde araştırmalar yapmaktayız. Konuyla ilgili akademik çalışmalar yapan öğrencilere, kalıphane ve kalite laboratuarını kullanma imkanı sunarak onların akademik gelişimlerine katkıda bulunmaktayız.

Kalıp dizaynı ve üretimi konusunda kendisini sürekli geliştiren ve yenileyen bir yapıya sahip olan SOM A.Ş., en önemli sermayesinin tecrübeli insan kaynağı olduğunun bilinciyle, çalışanlarına yurt içi ve yurtdışında sürekli olarak eğitim imkanları sağlamakta, bu sayede soğuk dövme teknolojisi konusunda dünyadaki gelişmeleri daha yakından takip edebilme olanağı bulmaktadır.