SOM HAKKIMIZDA | SOM CIVATA SOMUN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Üretim hayatına 1966 yılında bir aile şirketi olarak raptiye üretimi ile başlayan Ergün Metal, 1980 yılında Türkiye’de gelişmekte olan otomotiv sanayinin kaynak somunu talebini karşılayabilmek amacıyla soğuk dövme alanına yönelmiş ve Türkiye’nin önde gelen otomotiv fabrikalarından Tofaş’a kaynak somunu tedariği yapan ilk yerli üretici olarak bugünkü  SOM A.Ş. ‘nin temellerini atmıştır.

Beş kişilik bir aile şirketinden, 200 kişilik profesyonel kadrosu ile 23.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren modern bir organizasyon yapısına dönüşen SOM A.Ş. yatırımlarıyla sürdürülebilir büyümeyi ilke edinmiştir.

SOM A.Ş. yurt içi ve yurt dışında, ağırlıklı olarak otomotiv anasanayi ve yansanayilerine bağlantı elemanları üretimi gerçekleştirmektedir, aynı zamanda dayanıklı tüketim sektörü, kapı- pencere, mermer, inşaat, güneş enerjisi gibi sektörlerde faaliyet gösteren global firmaların özel dizayn bağlantı elemanları üretimlerini gerçekleştiren güvenilir bir çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. 

Sahip olduğu tecrübeyi modern teknikler ile birleştiren SOM A.Ş. , sürdürülebilir, yüksek kalite performansı ve müşteri odaklı yaklaşımı ile en çok tercih edilen markalardan biri olmuştur.

KİLOMETRE TAŞLARI

1960'lı yıllarda Ergün metal olarak raptiye üretimi ile bağlantı elemanları sektörüne adım attı.

KİLOMETRE TAŞLARI